TERMIN KURSU 4, 18, 25 MARCA i 1 KWIETNIA

W tym roku w naszej parafii organizujemy kurs przedmałżeński. Na jedną edycję kursu możemy przyjąć 7 par narzeczonych.

Kurs składa się z 4 spotkań odbywających się w 4 soboty, w godz. 9.30-16.00 Jest prowadzony w małych grupach ze względu na wykorzystanie metody warsztatowej. Narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim.  Jest również przewidziany czas na modlitwę.

Spotkania odbywają się wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA.

 • W pierwszą sobotę – sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?” oraz „Czy my się znamy?”
 • W drugą sobotę – sesje warsztatowe: „Czy to ty?” oraz „Jak ja ciebie kocham?”
 • W trzecią sobotę – sesja warsztatowa: „Co dalej po ślubie?” oraz wykłady: „Odpowiedzialne rodzicielstwo”, „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa”
 • W czwartą sobotę – sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?” oraz skupienie końcowe: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Przed pierwszym spotkaniem i po każdym kolejnym narzeczeni realizują zadanie domowe.

zapisy: pod adresem: aniatomekrazem@gmail.com
terminy spotkań: 4, 18, 25 marca i 1 kwietnia 2023 r., (w godz. 9.30-16.00)
miejsce spotkań: sale w dolnym kościele parafii św. Bartłomieja w Rybiu

Prowadzący

 • Anna i Tomasz Oleksak – małżonkowie prowadzący korespondencję, zapisy i warsztaty
 • Ks. Dominik Koperski

Uwagi organizacyjne

 1. Ze względu na pracę metodą warsztatową w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
 2. Narzeczeni chętni do udziału w kursie wypełniają formularze zgłoszeniowe. Prosimy o kontakt na adres aniatomekrazem@gmail.com Wypełnienie formularzy rezerwuje dla Państwa miejsce na kursie w naszej parafii. Pierwszeństwo mają parafianie i pary biorące ślub w naszym kościele.
 3. Do ukończenia kursu niezbędne jest 100% obecności obojga Narzeczonych. Jeśli praca lub inne zobowiązania nie dają Państwu pewności uczestnictwa w pełnych 4 spotkaniach, to prosimy o znalezienie innego kursu lepiej dostosowanego do Państwa grafiku.
 4. W ramach przygotowania do małżeństwa narzeczeni powinni wziąć udział w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ SIĘ w ramach kursu przedmałżeńskiego. Należy się na nie zapisać dodatkowo. O zapisach do Poradni poinformujemy w czasie kursu
 5. Podczas spotkań uczestnicy mogą skorzystać z kawy, herbaty i ciastek. Nie przewidujemy posiłków – można zabrać ze sobą kanapki itp.
 6. Udział w kursie nie ma wyznaczonej ceny z wyjątkiem opłaty za podręczniki (60zł od pary). Na zakończenie można złożyć dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów organizacji kursu.

Kontakt

zapisy na kurs: aniatomekrazem@gmail.com