VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24 maja 2020 r.
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Przypominamy, że w Mszach świętych w naszym kościele może uczestniczyć nie więcej niż 68 osób, w tę liczbę nie jest wliczony teren wokół kościoła. Zachęcamy do rzetelnego zweryfikowania, czy w konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, aby korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego dotyczącej udziału w Mszach świętych. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych na ustach i nosie oraz przestrzeganiu zasad higieny.

  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny i Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00. W niedziele nabożeństwo o godz. 17.30 a różaniec o godz. 17.00.

  3. W dniu dzisiejszym przypada II rocznica poświęcenia koron i sukni na obrazie Matki Bożej Ucieczki Grzesznych, Pocieszycielki Strapionych, Wspomożycielki Wiernych. Uroczysta Msza święta dziękczynna połączona z nowenną do Matki Bożej o godz. 12.00. Intencje zanoszone przez wstawiennictwo Maryi Ucieczki Grzesznych, Pocieszycielki Strapionych i Wspomożycielki Wiernych można składać do skarbony znajdującej się za ławkami.

Dziś o godz. 21.00 zapraszamy na wspólny Apel Jasnogórski.

  1. W czwartek 28 maja przypada rocznica śmierci Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, tego dnia wieczorem podczas różańca i Mszy świętej będziemy zawierzać sprawę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

  2. W sobotę 30 maja o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej księża diakoni, a wśród nich nasz Diakon Artur przyjmą święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Mszę Prymicyjną Ksiądz Artur odprawi w naszej parafii w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00.

  3. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystępowały do komunii świętej będą przeżywały rocznicę tego wydarzenia. Spotkanie przygotowawcze do tej uroczystości we czwartek 28 maja o godz. 19.00.

  4. Przypominamy o możliwości składania ofiar za pomocą e-tacy, do której link można znaleźć na naszej stronie internetowej i jednocześnie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone tą drogą.

  5. Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii, która miała odbyć się w czerwcu tego roku, z powodu pandemii będzie przełożona na wiosnę roku 2021. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.

  6. Sprawy kancelaryjne załatwiamy w godzinach pracy kancelarii po uprzednim kontakcie telefonicznym.

  7. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek 26 maja – wspomnienie św. Filipa Neri, Kapłana

– we środę 27 maja – wspomnienie św. Pawła VI, papieża

– w piątek 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 


W związku z nowymi zarządzeniami dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego w Mszach świętych w naszym kościele może uczestniczyć nie więcej niż 68 osób. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku, gdzie będziemy transmitować Msze święte niedzielne o godz. 10.30.

Osoby starsze, chore, znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka powinny
w najbliższych dniach pozostać w domach zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu
i władz państwowych.