IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12. 05. 2019

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni świąteczne różaniec
  o godz. 17.00.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców pierwszorocznych kandydatów do bierzmowania, natomiast w godzinach od 16.30 do 18.00 w kościele odbędzie się Dzień Skupienia dla rodziców i świadków drugorocznych kandydatów.
 3. OGŁOSZENIE WARSZAWSKIEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO

Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium: www.wmsd.waw.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 1. Dziś w kruchcie kościoła można jeszcze nabyć opracowanie Pani Honoraty Kaszuby pod tytułem „Dzieje Raszyna i Falent” oraz spotkać się z jego autorką.
 2. W następną niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 3. Spowiedź i spotkanie dla dzieci obchodzących w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii św. w najbliższy piątek 17 maja o godz. 19.00.
 4. W ubiegłym roku 24 maja Kard. Kazimierz Nycz podczas uroczystej liturgii poświęcił korony i suknię na obrazie Matki Bożej Ucieczki Grzesznych, Pocieszycielki Strapionych, Wspomożycielki Wiernych. Warto, abyśmy co roku przypominali to wydarzenie i prosili o wstawiennictwo Matkę Najświętszą. We środę 15 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością rocznicy poświęcenia koron i sukni na obrazie Matki Bożej. Kartki z  intencjami, które będziemy czytać w czasie nowenny, prosimy składać do skarbony znajdującej się z tyłu kościoła, za ławkami.
 5. W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka we wszystkie niedziele wielkanocne odbywa się Misja Ewangelizacyjna na Placach wielu miast i wsi. Zapraszamy na Plac Powstańców Warszawy obok Urzędu Gminy w Raszynie na godzinę 16.00.
 6. W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy:

w poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej

we wtorek – wspomnienie św. Macieja, Apostoła

w czwartek – uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i naszej metropolii

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy
† Elżbietę Pierścińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…