ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Rocznicę I komunii świętej będziemy przeżywać w niedzielę 20 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Próba dla dzieci rocznicowych odbędzie się we wtorek 15 czerwca o godz. 19.00. Możliwość spowiedzi dla dzieci w piątek 18 czerwca od godz. 17.00.

 


XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 czerwca 2021

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni świąteczne różaniec o godz. 17.00.
 2. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię Świętą, będą przeżywały rocznicę tego wydarzenia w następną niedzielę 20 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Próba dla dzieci rocznicowych odbędzie się we wtorek 15 czerwca o godz. 19.00, a w piątek od 17.00 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.
 3. Ze względu na luzowanie obostrzeń sanitarnych spowodowanych pandemią zawieszamy transmisje Mszy świętej niedzielnej z naszego kościoła. Również od następnej niedzieli
  20 czerwca nie będzie już można skorzystać z dyspensy od udziału w Mszach świętych
  w niedzielę i święta.
 4. W najbliższym czasie związek małżeński zamierzają zawrzeć narzeczeni: Marlena Szyszka
  i Mariusz Wiedlak, oboje z parafii tutejszej. Prosimy o modlitwę w intencji narzeczonych,
  a ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie tego małżeństwa,
  jest zobowiązany do zgłoszenia ich w kancelarii parafialnej.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– we czwartek – 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

 

 

 

 

 


 

Osoby starsze, chore, znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka prosimy o pozostanie w domach zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu.
https://episkopat.pl/komunikat-rady-stalej-konferencji-episkopatu-polski-4/

Przypominamy, że Komunię Świętą w razie obaw można przyjmować na rękę. Komunię przyjmujemy unosząc otwarte dłonie ułożone lewą na prawą. Komunię należy spożyć zaraz po jej otrzymaniu, przy księdzu lub szafarzu. Chcemy przypomnieć, że taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność.

Znak pokoju przekazujemy tylko przez skinienie głową.

Gorąco módlmy się o zatrzymanie epidemii, a także w intencji wszystkich osób chorych i w podeszłym wieku. Polecajmy też w modlitwie personel medyczny.

Gdyby ktoś z osób starszych i samotnych potrzebował pomocy w zrobieniu zakupów czy zwykłych czynnościach życia codziennego prosimy o kontakt z kancelarią parafialną (tel. +48 22 720 09 24 lub +48 511 471 480).

PRZEŻYWAJMY TEN TRUDNY CZAS Z WIARĄ I NADZIEJĄ POWIERZAJĄC SIĘ DOBREMU BOGU I POLECAJĄC SIĘ NAWZAJEM WSTAWIENNICTWU MATKI BOŻEJ I ŚWIĘTYCH!

Pozostając w modlitewnej jedności,
Wasi Duszpasterze

 


 

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym
o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.

Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy czerwonej zachowujemy zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele, zaś w parafiach w strefie żółtej – 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie
z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy
od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza,
iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych
i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski