III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 marca 2019 r.

 

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

– w piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 17.00 oraz o godz. 19.00,

– w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz uczestnictwo raz w tygodniu w Gorzkich Żalach możemy pod zwykłymi warunkami otrzymać odpust zupełny.

 1. W Wielkim Poście codziennie (oprócz piątków i niedziel) od godz. 17.00 do 18.00 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy
  do osobistej modlitwy.
 2. Zapraszamy serdecznie na ostatnie już katechezy Drogi Neokatechumenalnej,
  w poniedziałek i czwartek o godz. 19.30.
 3. W najbliższy poniedziałek 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, dodatkowo o godz. 9.00 i o godz. 18.00.
  Na zakończenie Mszy świętej o godz. 9.00 i 18.00 będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W następną niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Piotr Bęza, klaretyn. Nauki rekolekcyjne będą podczas każdej Mszy świętej.
 5. W piątki Wielkiego Postu ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w godzinach popołudniowych kancelaria będzie nieczynna.
 6. Przypominamy, że jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego natomiast ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do puszki przy krzyżu za ławkami. Za ofiary serdecznie dziękujemy.

 

Nasza parafia organizuje w tym roku Rodzinny Wyjazd na Majówkę w terminie 30 kwietnia – 5 maja do Zawoi pod Babią Górą. W programie między innymi: występ regionalny, malowanie na szkle, zajęcia z bibułkarstwa, wykonywanie eko-zabawek z siana i wiele innych. Zapisy do 24 marca. Szczegółowe informacje: RODZINNY WEEKEND MAJOWY w D.W. Jodełka w Zawoi pod Babią Górą 

strona główna

 

30  kwiecień – 5 maj 2019

 

OPIS BUDYNKU

Kameralny dom wypoczynkowy „Jodełka” położony w malowniczej, górskiej dolinie, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, z dostępem do rzeczki. Przy budynku teren rekreacyjny, boisko do gry w siatkówkę oraz miejsce na ognisko, teren ogrodzony. Zapewniamy pokoje z łazienkami. Wyżywienie zapewniamy w jadalni w tym samym budynku. Do dyspozycji dzieci przestronne hole świetlice, wyposażone w stół do ping-ponga, TV.

WYŻYWIENIE

Kuchnia domowa. Wyżywienie obejmuje trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad z deserem, oraz kolację. Posiłki obfite, dokładki bez ograniczeń. Na całodzienne wycieczki wyjazdowe dzieci otrzymują prowiant, a po powrocie obiadokolację. Przez całą dobę dostępny „kącik głodomora”. (chleb, dżem, nutella, herbata lub kompot).

CENA pobytu

Koszt pobytu w powyższym terminie wynosi  300 zł od osoby. Cena obejmuje:

 1. całodzienne wyżywienie rozpoczęte obiadem w dniu pierwszym, zakończone śniadaniem w dniu ostatnim. W przypadku wycieczek całodniowych dzieci otrzymują prowiant zamiast kolacji, a po powrocie obiad.
 2. 5 noclegów, zakwaterowanie w pokojach z łazienkami

W ramach pobytu w naszym ośrodku zapewniamy nieodpłatnie poniższe atrakcje pobytowe:

 • wykonywanie eko-zabawek z siana,
 • humorystyczny występ regionalny,
 • lekcje malowania na szkle,
 • zajęcia bibułkarstwa,
 • „beskidzkie anioły”- zajęcia z ciastem solnym,
 • spotkanie-pogadanka z ratownikiem GOPR,
 • wizyta w gospodarstwie ekologicznym Park Czarnego Daniela,
 • wycieczka z przewodnikiem do Zawoi Przysłop (klasztor, wieża widokowa)

ZAPISY DO 24 MARCA W ZAKRYSTII I KANCELARII PARAFII ŚW. BARTŁOMIEJA W RYBIU WRAZ Z WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 100 ZŁ.