III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021 r.

 

  1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Pamiętamy, że w grudniu Chorwację nawiedziło silne trzęsienie ziemi, na skutek czego wielu ludzi ucierpiało i straciło swoje dobytki. Dziś modlimy się za mieszkańców Chorwacji, możemy też wesprzeć ich finansowo składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Można też wysłać wiadomość SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).
  2. Przypominamy o innym niż dotychczas przebiegu wizyt duszpasterskich zwanych Kolędą. Pragniemy zaprosić Was do naszej parafialnej świątyni, według przygotowanego grafiku, na Msze święte ze specjalnym nabożeństwem, w czasie których będziemy modlić się w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic i wypraszać dla nich i ich rodzin Boże błogosławieństwo. Msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00, a w soboty o 15.00 i 16.00 (według podanego porządku). Rodziny, które nie mają obaw, by przyjąć wizytę duszpasterską w domu, będą to mogły uczynić w wyznaczonym w grafiku dniu od godz. 16.00 (a w sobotę od godz. 10.00) po uprzednim zgłoszeniu chęci telefonicznie lub zgłaszając się bezpośrednio do zakrystii lub kancelarii. Prosimy o zgłoszenia najpóźniej dzień przed wizytą do godz. 16.00. Prosimy, aby osoby przyjmujące kolędę tradycyjnie w domu miały nałożone maseczki.

W tym tygodniu zapraszamy:

– w poniedziałek 25.01 – mieszkańców ulic: Kanarka, Kolibra, Sójki, Drozda, Skowronka, Kawki

– we wtorek 26.01 – mieszkańców ulic: Kruczej, Okrężnej, Szczygła, Szpaka

– we środę 27.01 – mieszkańców ulic: Bagiennej, Brzoskwiniowej, Przesmyk, Widocznej, Łagodnej

– we czwartek 28.01 – mieszkańców ulic: Lecha, Rozwojowej, Rzepichy, Parkowej, Kasztanowej

– w piątek 29.01 – mieszkańców ulic: Białobrzeskiej, Malinowej, Malwy, Miłej, Strzałkowej, Zakole

– w sobotę o godz. 15.00 – mieszkańców ulicy Rybnej

– w sobotę o godz. 16.00 – mieszkańców ulic: Pogodnej, Turystycznej, Wczasowej

  1. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy
    i piątki w godzinach od 8.00 do 9.00 oraz w sprawach pilnych codziennie po Mszy świętej wieczornej.
  2. Dziś spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Dziewczynki wraz z rodzicami zapraszamy na specjalnie dla nich sprawowaną Mszę św. o godz. 15.00, a chłopców wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie drugorocznych kandydatów do bierzmowania.
  3. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek 25.01 – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– we wtorek 26.01 – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

– we czwartek 28.01 – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

 

 

 

 

 


 

Osoby starsze, chore, znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka prosimy o pozostanie w domach zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu.
https://episkopat.pl/komunikat-rady-stalej-konferencji-episkopatu-polski-4/

Przypominamy, że Komunię Świętą w razie obaw można przyjmować na rękę. Komunię przyjmujemy unosząc otwarte dłonie ułożone lewą na prawą. Komunię należy spożyć zaraz po jej otrzymaniu, przy księdzu lub szafarzu. Chcemy przypomnieć, że taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność.

Znak pokoju przekazujemy tylko przez skinienie głową.

Gorąco módlmy się o zatrzymanie epidemii, a także w intencji wszystkich osób chorych i w podeszłym wieku. Polecajmy też w modlitwie personel medyczny.

Gdyby ktoś z osób starszych i samotnych potrzebował pomocy w zrobieniu zakupów czy zwykłych czynnościach życia codziennego prosimy o kontakt z kancelarią parafialną (tel. +48 22 720 09 24 lub +48 511 471 480).

PRZEŻYWAJMY TEN TRUDNY CZAS Z WIARĄ I NADZIEJĄ POWIERZAJĄC SIĘ DOBREMU BOGU I POLECAJĄC SIĘ NAWZAJEM WSTAWIENNICTWU MATKI BOŻEJ I ŚWIĘTYCH!

Pozostając w modlitewnej jedności,
Wasi Duszpasterze

 


 

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym
o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.

Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy czerwonej zachowujemy zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele, zaś w parafiach w strefie żółtej – 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie
z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy
od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza,
iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych
i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski