XX NIEDZIELA ZWYKŁA  – 18 sierpnia 2019

 1. W najbliższą sobotę 24 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Św. Bartłomieja Apostoła, patrona naszej parafii. Tego dnia o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę świętą odpustową oraz procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  Na zakończenie Mszy świętej odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej osobę Księdza Prałata Bartłomieja Kapałki. Po uroczystej Mszy świętej zapraszamy na Agapę
  i festyn na placu wokół kościoła. W czasie festynu zaśpiewają zespoły Rybianie oraz „dlaTego”, przewidziane są także atrakcje dla dzieci. Produkty na agapę (nie tylko słodkie) można przynosić do dolnego kościoła od godz. 11.00. Kwadrans przed Mszą św. odpustową comiesięczne nabożeństwo do Matki Bożej ucieczki grzesznych, pocieszycielki strapionych, wspomożycielki wiernych. Prośby i dziękczynienia zanoszone przez wstawiennictwo Matki Bożej można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 2. W związku ze Świętem św. Bartłomieja, patrona naszej parafii, zapraszamy do uczestnictwa w nowennie poprzedzającej to święto. Dziś po mszy św. o godz. 12.00,
  a w dni powszednie po mszach wieczornych będziemy modlić się za całą parafię Litanią do św. Bartłomieja.
 3. Osoby wyjeżdżające do Niedzicy prosimy o uregulowanie płatności w zakrystii
  lub kancelarii.
 4. Wójt i Samorządowcy Gminy Raszyn oraz Centrum Kultury Raszyn zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 25 sierpnia w niedzielę w Parku w Raszynie. O godz.
  00 odprawiona będzie Msza św. dziękczynna polowa, a po jej zakończeniu zapraszamy na obrzęd dożynkowy – widowisko przygotowane przez CKR. Gwiazdą Dożynek będzie Maryla Rodowicz. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Kultury Raszyn.
 5. W najbliższym czasie związek małżeński zamierzają zawrzeć narzeczeni: Katarzyna Bonder z par. tutejszej i Patrick Lis z par. św. Jadwigi w Oshawie w Kanadzie, Paulina Stępniak z par. św. Kazimierza w Radziejowicach i Artur Czekajski z par. tutejszej, Julia Skoczeń z par. św. Szczepana w Raszynie i Mateusz Węgrzyn z par. tutejszej oraz Łukasz Botorek i Dorota Ługowska oboje z par. tutejszej. Prosimy o modlitwę w intencji narzeczonych, a ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa, jest zobowiązany do zgłoszenia ich w kancelarii parafialnej.
 6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła

– we środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

– w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej †Lucjana Skibę. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…