II NIEDZIELA ADWENTU – 8.12.2019 r.

 

 1. W czasie adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy na Msze roratnie, o godzinie 6.45, po mszach zapraszamy dzieci i młodzież szkolną na śniadanie do dolnego kościoła.
  Przed Mszą świętą roratnią (godz. 6.20) zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W sobotę Msza roratnia o godz. 7.00, a Godzinki o 6.40.
 2. W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi paulin Ojciec Piotr Łoza.
 3. Dziś wieczorem o godz. 20.00 wraz z Centrum Kultury Raszyn zapraszamy na koncert i modlitwę „Akatystem ku czci Bogurodzicy” czyli starożytnym hymnem ku czci Matki Boskiej, który swoimi korzeniami sięga tradycji Kościoła na Wschodzie. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 4. W kruchcie kościoła można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary ze sprzedaży opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży z naszej parafii. Można także nabywać świece „Caritas”, z których dochód będzie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 5. W następną niedzielę 15 grudnia o godz. 16.00 zapraszamy dzieci i młodzież na „Warsztaty ozdób choinkowych”. Będziemy przygotowywać ozdoby na nasze domowe choinki oraz na drzewka do szopki w kościele. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę wyłożoną na stoliku z tyłu kościoła.
 6. W nowym roku duszpasterskim, który będzie realizowany pod hasłem Wielka tajemnica wiary pragniemy jeszcze bardziej rozbudzić nasze przywiązanie i miłość do Mszy świętej i Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dlatego zapraszamy w każdy piątek po mszy świętej wieczornej aż do godziny 22.00 do osobistej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Również w piątki o godz. 20.00 zapraszamy do dolnego kościoła na Spotkania ze Słowem. Będą to spotkania biblijne wprowadzające do liturgii słowa najbliższej niedzieli. Należy zabrać ze sobą Pismo Święte. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zapraszamy drugorocznych kandydatów do bierzmowania 15 grudnia w niedzielę na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie o godz. 19.00.
 9. Zapraszamy młodzież w wieku szkoły średniej, która pragnie umacniać swoją przyjaźń z Jezusem Chrystusem na spotkanie w piątek, 13 grudnia. Rozpoczniemy kolacją w dolnym kościele o godz. 19.30. Następnie będzie konferencja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
 10. Zapraszamy młodzież w wieku szkoły średniej, studentów i młodych pracujących na wyjazd do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach 29 lipca – 8 sierpnia 2020. Informacje i zapisy
  w zakrystii i kancelarii.
 11. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w piątek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

– w sobotę, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej +Henryka Glińskiego i +Tadeusza Bednarczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …