II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
28 lutego 2021 r.

 

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

– w piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 17.00 oraz o godz. 19.00,

– w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz uczestnictwo raz w tygodniu
w Gorzkich Żalach możemy pod zwykłymi warunkami otrzymać odpust zupełny.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie drugorocznych kandydatów do bierzmowania.
 2. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz po południu od godz. 16.30. Również w piątek od godziny 9.00 odwiedzać będziemy chorych.
 3. W następną sobotę, pierwszą miesiąca grudnia Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP
  o godz. 9.00. W marcu koła różańcowe będą się modlić o dobre owoce Wielkiego Postu
  i rekolekcji wielkopostnych dla wszystkich parafian oraz w intencji Księdza rekolekcjonisty.
 4. Następna niedziela jest pierwszą miesiąca marca, po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Litanią do Imienia Jezus, a taca tego dnia będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.
 5. W tym tygodniu we środę 3 marca przypada rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji
  na stolicę metropolitalną w Warszawie oraz we czwartek 4 marca dzień Jego imienin. W te dni będziemy szczególnie polecać naszego Pasterza podczas Mszy świętych o godz. 18.00. Pamiętajmy też o Księdzu Kardynale Kazimierzu w naszych osobistych modlitwach.
 6. W piątki Wielkiego Postu kancelaria będzie czynna tylko rano w godzinach 8.00 – 9.00, popołudniu będzie nieczynna.
 7. W tym tygodniu w liturgii:

– we czwartek 4 marca – Święto św. Kazimierza, królewicza.

 

 

 

 


 

Osoby starsze, chore, znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka prosimy o pozostanie w domach zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu.
https://episkopat.pl/komunikat-rady-stalej-konferencji-episkopatu-polski-4/

Przypominamy, że Komunię Świętą w razie obaw można przyjmować na rękę. Komunię przyjmujemy unosząc otwarte dłonie ułożone lewą na prawą. Komunię należy spożyć zaraz po jej otrzymaniu, przy księdzu lub szafarzu. Chcemy przypomnieć, że taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność.

Znak pokoju przekazujemy tylko przez skinienie głową.

Gorąco módlmy się o zatrzymanie epidemii, a także w intencji wszystkich osób chorych i w podeszłym wieku. Polecajmy też w modlitwie personel medyczny.

Gdyby ktoś z osób starszych i samotnych potrzebował pomocy w zrobieniu zakupów czy zwykłych czynnościach życia codziennego prosimy o kontakt z kancelarią parafialną (tel. +48 22 720 09 24 lub +48 511 471 480).

PRZEŻYWAJMY TEN TRUDNY CZAS Z WIARĄ I NADZIEJĄ POWIERZAJĄC SIĘ DOBREMU BOGU I POLECAJĄC SIĘ NAWZAJEM WSTAWIENNICTWU MATKI BOŻEJ I ŚWIĘTYCH!

Pozostając w modlitewnej jedności,
Wasi Duszpasterze

 


 

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym
o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.

Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy czerwonej zachowujemy zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele, zaś w parafiach w strefie żółtej – 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie
z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy
od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza,
iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych
i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski